Minivolejbal Rodiče & Děti

Víkendové kempy tohoto typu jsou novinkou, která se hned po zavedení velice osvědčila a těší se obrovskému zájmu.  Cílem je zapojit rodiče (trenéry) do tréninku společně s dětmi. Děti i dospělí jsou po celou dobu aktivními účastníky na hřišti. Děti se ale mohou účastnit i bez doprovodu dospělé osoby. Tréninkové jednotky jsou rozděleny na volejbalové a kondiční části.

PRO KOHO JSOU KEMPY URČENY

 • Pro malé volejbalisty, kteří se chtějí naučit a zdokonalovat se v základní technice volejbalových dovedností a v herních činnostech.
 • Pro rodiče, kteří se společně se svými dětmi chtějí naučit základy volejbalu. Pro aktivní rodiče s motivací učit sama sebe nebo učit svoje dítě.
 • Pro trenéry, kteří se chtějí po boku svých svěřenců aktivně účastnit výuky a zdokonalit se ve způsobech jak učit děti základní techniku volejbalových dovedností. Zvláště vhodné pro začínající trenéry.

TÉMA KEMPŮ

 • Modul 1 – Základní technika volejbalových dovedností: odbití prsty, odbití bagrem, smečařský rozběh, práce úderové paže (pro děti 7 – 10 let)
 • Modul 2 – Základní technika volejbalových dovedností: podání, smeč, blok, pádová technika (pro děti 9 – 11 let)
 • Modul 3 – Herní činnosti: útok, nahrávka, příjem (pro děti 10 – 13 let)
 • Herní dovednosti na úrovni minivolejbalu
 • Odhalování a korekce nedostatků + video rozbor
 • Zdravotní základ kondičního tréninku a posilování

ODBORNÝ GARANT A HLAVNÍ LEKTOR

 • Zdeněk Haník – specialista na učení dovedností v rámci ČVS (projekt Benjamínci a Naděje), bývalý trenér reprezentace ČR mužů, místopředseda Českého volejbalového svazu, místopředseda Českého olympijského výboru, zakladatel Unie profesionálních trenérů při ČOV, zakladatel Volejbalové akademie

MÍSTO KONÁNÍ A CENY

 • Kempy se konají na různých místech České Republiky, tak abychom mohli co nejvíce vyhovět volejbalistům z různých lokalit. S tím souvisí i výše ceny, která se v jednotlivých lokalitách liší v závislosti na cenových podmínkách, které nám nabízí poskytovatel. V ceně je vždy kromě tréninků pod odborným vedením zahrnuto ubytování a celodenní strava.

Ceny na konkrétní termíny najdete zde.

Zdeněk Haník: Proč kemp minivolejbalu?

Narostla nám členská základna a nemáme v českém volejbalu problém s nedostatkem dětí, ale vyrojily se nové problémy. Nečekané. Ve věku 11 let máme velké množství dětí, které mají za sebou 4 až 5 let pravidelného trénování a po celou dobu fixují vedle dobrých návyků i zlozvyky, pokud nejsou správně vedeny. Na tuto situaci jsme bleskově zareagovali, jak svaz, tak já osobně. Svaz tím, že zřídil licenci „trenér minivolejbalu“ a zahájil okamžité školení. Já osobně jsem se rozhodl, kromě kempu v Luhačovicích, který pořádám již pětadvacet let, přidat několik kurzů v Čechách zaměřených výhradně na minivolejbal.

A co by mělo být tím efektem? Vidím tři podstatné:

1. Zvládnutí základních dovedností: pohybových vzorců odbití vrchem, bagru, smeče a bloku.

2. Vedle otázek CO? a JAK? bude na tomto kurzu dobrá příležitost, odpovídat si i na otázku PROČ? 

3. Rád bych se pokusil zahájit proces, kdy účastníci kurzu mají možnost prostřednictvím videa se mnou komunikovat i dále po skončení kempu. Očekávám, že bych poskytoval zpětnou vazbu na videa, kterou absolventi kurzu nahrají v domácím prostředí. Mobilní telefon to dnes dokáže hravě.

REFERENCE